DAVET

Değerli Meslektaşlarım,

Sizleri 16-20 Mayıs 2025 tarihleri arasında Antalya Susesi Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan XIII. Ulusal II. Uluslararası Türk Kolon ve Rektum Cerrahisi Hemşireliği Kongresi’ne davet etmekten mutluluk duyuyoruz. Kongremiz III. Uluslararası Türk Kolon ve Rektum Cerrahisi Kongresi ve XX. Ulusal Türk Kolon ve Rektum Cerrahisi Kongresi ile eşzamanlı olarak gerçekleştirilecektir. Bu kongrede de yine sizlerin katkıları ile hep birlikte gücümüze güç katacağız.

Derinlemesine bilgi ve beceri gerektiren kolorektal cerrahi hemşireliği, stoma ve yara bakım hemşireliğini geliştirmek ve güçlendirmek amacıyla her iki yılda bir düzenlenen kongremizde kolorektal cerrahi hemşireliği alanındaki güncel gelişmeleri Kanıt Temelli Uygulamalar eşliğinde kurslar, paneller, konferanslar, bildiri oturumları ve vaka yönetimleri ile ele alarak tartışacağız.

Alanında deneyimli ulusal ve uluslararası katılımcı desteği ile kolorektal cerrahi hemşireliği, stoma ve yara bakım hemşireliğindeki güncel gelişmeleri, bakım paketlerini, cerrahi alan enfeksiyonlarını, hasta sonuçlarını, sürdürülebilir bakımı, zorlu vaka yönetimlerini derinlemesine inceleme fırsatı bulacağımız bu kongremiz sizin katılımınız ve katkılarınız ile zenginleşecektir. Kongremizde bilimsel şölenin yanı sıra “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı“ coşkusunu da hep birlikte yaşama fırsatı bulacağız.

Bilimsel bilgi ve deneyimlerimizi paylaşmak, verimli ve keyifli bir kongre geçirmek için tüm meslektaşlarımızı aramızda görmeyi umut ediyoruz.

Sevgi ve saygılarımızla.


Prof. Dr. İkbal ÇAVDAR
XIII. Ulusal II. Uluslararası Türk Kolon ve Rektum Cerrahisi Hemşireliği Kongresi Başkanı