DAVET

Değerli Meslektaşlarımız,

Derin saygılarımızla, sizleri 16-20 Mayıs 2025 tarihleri arasında, Antalya'nın gözde mekanlarından Susesi Otel’de gerçekleştireceğimiz “XX. Ulusal ve III. Uluslararası Türk Kolon ve Rektum Cerrahisi Kongresi” ile “ XIII. Ulusal ve II. Uluslararası Türk Kolon ve Rektum Cerrahisi Hemşireliği Kongresi”ne katılmaya davet etmekten büyük bir onur duymaktayız.

Kongremizin ana teması “Dün.. Bugün.. Yarın!” olarak belirlenmiş olup; kolon ve rektum cerrahisinin temel prensipleri, proktoloji, inflamatuvar barsak hastalıkları, nütrisyon, major kolorektal cerrahi sonrası aynı gün taburculuk ile temel ve ileri endoskopik girişimlerdeki son gelişmeler gibi kritik konuların yanı sıra kolorektal kanser tedavisindeki yeni gelişmeler, kolorektal cerrahi alanında yapay zekâ (AI) ve dolaşımdaki tümör DNA’sı (ctDNA) gibi yenilikçi teknolojiler tartışılacaktır

Her kongrede olduğu gibi; kongremizin bilimsel gücünü artıracak olan yeni araştırmalar, kendi kategorilerinde değerlendirilecek ve ödüllendirilecektir.

Bu kongremiz de, her seferinde olduğu gibi genç meslektaşlarımızın kıdemli yerli ve yabancı meslektaşları ile kaynaşacağı ve de ileriye yönelik iş birliklerinin temelini atabileceği güzel bir ortamı sağlamaya devam edecektir.

Kongremiz, medikal endüstri ve de siz değerli katılımcıları bir araya getirerek teknoloji alanındaki gelişmeler hakkında en güncel seviyede tutmaya devam edecektir.

Hemşirelik Kongresi de, her yıl olduğu gibi kapsamlı bir programla eş zamanlı olarak düzenlenecek olup, kolorektal cerrahi hemşireliğindeki en son gelişmeler, en iyi uygulamalar ve multidisipliner bakım stratejileri üzerine yoğunlaşacaktır. Hemşireler için özel olarak tasarlanmış bu oturumlar, hasta bakımı, yenilikçi hemşirelik uygulamaları ve profesyonel gelişim fırsatları sunacaktır.

Kongremiz yine 19 Mayıs, Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı birlikte kutlama fırsatı sunacaktır. Bu özel günü, Türk tarihindeki önemine uygun bir şekilde, katılımcılarımızla birlikte özel bir programla kutlayacağız.

Kongremiz, Antalya'nın tarihi ve doğal güzelliklerini keşfetme fırsatı sunacak sosyal etkinliklerle de zenginleştirilmiştir. Akşam yemekleri, kültürel turlar ve networking etkinlikleri, meslektaşlarınızla tanışıp, bilgi ve deneyimlerinizi daha samimi bir ortamda paylaşabilmeniz için mükemmel bir fırsattır.

Katılımınız, kongremize değer katacak ve mesleki bilgi alışverişini teşvik edecek önemli bir katkı sağlayacaktır. Bu birliktelikte sizleri ağırlamaktan büyük mutluluk duyacağımızı belirtmek isteriz.

Bilgi ve tecrübelerinizi bizimle paylaşacağınızı umuyor, Antalya’da sizi ağırlamayı dört gözle bekliyoruz.


Dr. Emre Balık
XX. Ulusal ve III. Uluslararası Türk Kolon ve Rektum Cerrahisi Kongresi Başkanı